Nedaří se mi prodat

Nedaří se Vám prodat nemovitost? Inzerujete již delší čas a neozývají se Vám téměř žádní zájemci o koupi? Nebo máte naopak zájemců hodně, ale po prohlídce si to všichni rozmyslí? Nebo jste s prodejem ještě nezačali a hledáte tu nejlepší strategii, jak v co nejkratším čase prodat co nejlépe?

Možná Vás to překvapí, ale nejste sami. Stačí otevřít libovolný realitní server a najdete velké množství neprodejných nemovitostí. Důvodů, proč se Vám nedaří Vaši nemovitost prodat, může být celá řada. V některých případech stačí upravit některý podružný parametr prodeje, v jiných případech může jít o příliš vysokou cenu. Nejčastěji se jedná o nekvalitní inzerci či inzerci cílenou na špatné zájmové skupiny, může to být špatnou přípravou nemovitosti na prodej či nedořešenými právními vadami, může to být nevhodně volenou prezentací nemovitosti přímým zájemcům, u družstevních bytů se může jednat o nekompetentnost kupců při vyřizování úvěru a dalšími faktory. Pokud je příčinou příliš vysoká cena, řešení je vždy bolestné – nezbývá než cenu snížit. Na tomto místě bych rád varoval před rizikem sestupné cenové spirály. Častou strategií prodávajících při prodeji své nemovitosti bývá postupné a pomalé snižování ceny. Při současné situaci na trhu, kdy ceny většiny nemovitostí klesají (léto 2010 – pozn.autora), můžete při snižování prodejní ceny své nemovitosti kopírovat pokles její tržní ceny, takže i při vytrvalém snižování prodejní ceny svou nemovitost neprodáte.

Zcela specifickým problémem při prodeji nemovitosti, který často zcela zbytečně snižuje její hodnotu, jsou právní vady – jedná se zejména o věcná břemena, zástavy, předběžné opatření soudu, exekuce aj. Právní vady na nemovitosti v některých případech lze vyřešit bez snižování ceny, zde je však nezbytná schůzka s odborníkem jak na reality, tak na práva.

Naše kancelář nabízí zdarma konzultace v oboru prodeje nemovitostí. Pokud se Vám nedaří prodat Vaši nemovitost, kontaktujte našeho specialistu, který s Vámi provede analýzu dosavadního způsobu prodeje a doporučí nejvhodnější řešení.

Mám zájem o více informací či analýzu
*Jméno a příjmení: *E-mail: Telefon: